Barbara Sawaniewska - O mnie
Nazywam się Barbara Sawaniewska – jestem dietetyczką kliniczną i jedną z pierwszych w Polsce ekspertek w zakresie dietoterapii zaburzeń płodności. Przygotowuję pary do procedury in vitro, pracuję z kobietami z niskim AMH oraz mężczyznami z obniżoną jakością parametrów nasienia. Nie straszne mi są zaburzenia hormonalne, PCOS, Endometrioza, choroby tarczycy oraz Insulinooporność, a także choroby autoimmunologiczne. Prowadzę kobiety w ciąży – również z powikłaniami. Moją specjalizacją jest także dietetyczne wsparcie leczenia jelit, szczególnie przy przerostach bakteryjnych (SIBO/IMO) oraz grzybiczych (SIFO) i pasożytniczych. Specyfiką mojej pracy jest prowadzenie dietoterapii w relacji 1:1 (stacjonarnie i online).

Moją misją i powołaniem jest towarzyszenia parom w staraniach o upragnioną ciążę. Zależy mi na podniesieniu jakości Twojego życia podczas starań, aby droga ku płodności stała się choć odrobinę lżejsza.

Moim celem jest, aby kwintesencją podejmowanej współpracy dietetycznej była odczuwalna zmiana w komforcie codziennego funkcjonowania, wzrost energii witalnej, radości w życiu oraz zadowolenia.

Mam nadzwyczajną moc sprawiania, że bycie nie diecie, przestaje być źródłem stresu i frustracji. Wiem też, że dietoterapia i zmiana stylu życia to proces, który może sprawić, że staniesz się lepszą wersją siebie, zaopiekujesz się sobą, wsłuchasz się w swoje potrzeby, zawalczysz o swoje lepsze samopoczucie, o więcej energii do życia, odzyskasz sprawczość i odpowiedzialność za swoje wybory.

Jestem świadoma, że zmiana tego co utrwalane było latami nie przychodzi łatwo, szczególnie w momencie, kiedy zmagasz się z trudnymi emocjami. Dlatego moją rolą jest przeprowadzić Cię przez ten proces, zapewnić Ci wsparcie i utrzymać motywację w chwilach słabości. Dostosuję tempo zmian do Twoich możliwości, będę czuwać, kiedy sprowadzić Cię na właściwe tory prawidłowego odżywiania i stylu życia. Kiedy trzeba wprowadzę nieco dyscypliny, ale bez wywierania presji czy wyrzutów sumienia. W pełnym zaangażowaniu nauczę Cię wyrozumiałości względem siebie i odpowiedzialności za swoje żywieniowe wybory. Bez oceniania. A wszystko to w oparciu o rzetelną wiedzę naukową oraz moje doświadczenie. Bez skrajnie niebezpiecznych dla zdrowia rozwiązań. Będę pomostem między skomplikowanym światem medycznym, a Twoją codziennością w drodze do upragnionej ciąży.

Ukończone przeze mnie liczne kursy z zakresu endokrynologii, współpraca z lekarzami oraz wiedza zdobyta na studiach i doktoracie daje mi odpowiednie przygotowanie, by rozumieć wyniki badań, sposób leczenia oraz prowadzoną farmakoterapię. Stawiam na holistyczne podejście do leczenia, dlatego często rozszerzam diagnostykę, kieruje pacjentów do konkretnych specjalistów z zakresu medycyny, fizjoterapii czy psychologii.

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

ZOBACZ

MOJA HISTORIA
O NIEPŁODNOŚCI

PRZECZYTAJ

OFERTA
DLA CIEBIE

SPRAWDŹ

Potrzebujesz specjalistycznej konsultacji dietetycznej?

SPRAWDŹ OFERTĘ!