Nazywam się Barbara Sawaniewska. Jestem magistrem dietetyki oraz doktorantką w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 10 lat zajmuję się procesem zmiany nawyków żywieniowych, które warunkują zdrowie, dobre samopoczucie i wpływają na jakość życia. Od 7 lat interesuję się tematem wpływu diety na płodność kobiet i mężczyzn. To jest obszar dietetyki, w którym czuję się najlepiej.

Na co dzień współpracuję z Centrum Terapii-Lew Starowicz, Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (UCZKiN). Jestem ekspertem marki Prenatal – w ramach współpracy prowadzę cykliczne webinary oraz piszę artykuły o żywieniu kobiet w ciąży i przygotowaniu do ciąży. Byłam wykładowcą akademickim, prowadziłam szkolenia dla lekarzy o relacji diety z płodnością.

Dietetyka jest moim zawodem, który świadomie wybrałam i jestem z tej decyzji dumna – pomimo wielu trudności, nie zmieniłabym jej. Pomaganie ludziom to moja pasja. Towarzyszenie w procesie zdrowienia, poprawie kondycji fizycznej oraz psychicznej, przywróceniu wiary w siebie, akceptacji swojego ciała i przede wszystkim wsparcie w staraniach o upragnioną ciążę, która jest marzeniem par doświadczających niepłodności daje mi poczucie spełnienia i misji.

Wiem, że styl życia, w tym dieta ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Swoją wiedzę opieram na rzetelnych badaniach naukowych – jestem propagatorem medycyny opartej na badaniach naukowych tzw. Evidence Base Medicine. Nagrania moich webianarów oraz artykuły o wpływie diety na płodność można znaleźć m.in. na Znanym Lekarzu, na stronie Płodność.pl oraz Prenatal.pl. Doświadczenie nauczyło mnie, że warunkiem powodzenia prowadzonej dietoterapii i dietoprofilaktyki jest podanie wiedzy teoretycznej w sposób praktyczny. Zmiana sposobu żywienia i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych to proces, który wymaga czasu, a przy tym musi być realny – najlepsze zalecenia, jeśli nie będą możliwe do zastosowania w życiu, nie dadzą żadnych efektów poza spadkiem motywacji i frustracją, że znowu się nie udało.

Codzienne posiłki mają wpływ na zdrowie, ale także na wygląd fizyczny, poczucie swojej atrakcyjności i seksualności, która ma swoje podłoże w akceptacji swojego ciała. Ponadto zdrowy stosunek do sposobu odżywiania warunkuje budowanie zdrowych relacji z samym sobą i bliskimi.

  • Pomogę Ci w zmianie nawyków żywieniowych w taki sposób, byś nie czuł(a), że jesteś na restrykcyjnej diecie.
  • Nauczę Cię podejmować racjonalne decyzje co możesz jeść, ile i kiedy.

  • Pokażę Ci, kiedy możesz odpuścić, bez presji i wyrzutów sumienia. Mając na celu Twoje zdrowie, a wraz z nim płodność.

Jedzenie powinno być wsparciem leczenia, a dieta nie może być kolejnym stresem. Nie jestem obojętna wobec trudności z jakimi się zmagasz, do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie – z empatią i wyrozumiałością.

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

ZOBACZ

MOJA HISTORIA
O NIEPŁODNOŚCI

PRZECZYTAJ

OFERTA
DLA CIEBIE

SPRAWDŹ

Potrzebujesz specjalistycznej konsultacji dietetycznej?

SPRAWDŹ OFERTĘ!