Barbara Sawaniewska - O mnie

Nazywam się Barbara Sawaniewska – ludzie nazywają mnie absolutną entuzjastką życia, dobrej energii i równowagi w każdym jego obszarze.

Uwielbiam swoją pracę za to, że mogę obserwować, jak moi pacjenci stają się szczęśliwsi, bo:

  • zostają rodzicami

  • wracają do zdrowia

  • odzyskują kontrolę nad swoją masą ciała

  • doświadczają, że można czuć się dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Wiele lat z pokorą twierdziłam, że dieta wspomaga leczenie, ale dziś mogę śmiało powiedzieć, że są sytuacje, w których dieta absolutnie leczy.

Przygodę z dietetyką zaczęłam na studiach w 2009 roku, a początki „płodności na talerzu” to rok 2015. Jestem jednym z pierwszych dietetyków w Polsce, który odnalazł swoje życiowe powołanie i misję w pomaganiu ludziom spełnić największe marzenie jakim jest zostanie rodzicem.

Moim konikiem jest płodność – jestem ekspertem w zakresie diety wspierającą płodność i dietetyczne leczenie niepłodności. A co za tym idzie przywracanie równowagi w zakresie gospodarki metaboliczno-hormonalnej, odzyskanie kontroli nad masą ciała i stanem odżywienia organizmu. Poza (nie)płodnością zajmuję się leczeniem chorób dietozależnych oraz dietetycznym prowadzeniem ciąży.

Pomogę Ci bezpiecznie i racjonalnie przejść przez okres starań, przygotowanie do procedury in vitro, a także zadbam o właściwe warunki dla rozwoju dziecka podczas ciąży. Posiadam nadzwyczajną moc sprawiania, że „bycie na diecie” przestaje być źródłem stresu i frustracji.

Z przyjemnością zostanę Twoim osobistym, dietetycznym przewodnikiem w drodze do celu, ponieważ:

  • pomaganie w powrocie do zdrowia i równowagi hormonalnej to moja pasja;

  • wsparcie i towarzyszenie w staraniach o upragnioną ciążę to moja dietetyczna misja.

Moją rolą jest wysłuchać Cię, rozpoznać potrzeby i pomóc odnaleźć sposób, by rozwiązanie problemu związanego z jedzeniem i stylem życia było realne do wdrożenia. Wierzę w trwałe zmiany i mocno stawiam na wypracowanie zdrowej relacji z jedzeniem.

Ukończone przeze mnie kursy z zakresu endokrynologii, współpraca z lekarzami oraz wiedza zdobyta na studiach i doktoracie daje mi odpowiednie przygotowanie, by rozumieć wyniki badań, sposób leczenia oraz prowadzoną farmakoterapię. Podstawą leczenia jest właściwe zdiagnozowanie przyczyny zaburzeń nie tylko w kwestii medycznej, ale także postawienie równoległej diagnozy żywieniowej.

Stawiam na holistyczne podejście do leczenia, dlatego często rozszerzam diagnostykę, kieruje pacjentów do konkretnych specjalistów z zakresu medycyny, fizjoterapii czy psychologii. Współpracuję m.in. z Centrum Terapii Lew-Starowicz oraz lekarzami z Kliniki Leczenia Niepłodności Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie.

WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

ZOBACZ

MOJA HISTORIA
O NIEPŁODNOŚCI

PRZECZYTAJ

OFERTA
DLA CIEBIE

SPRAWDŹ

Potrzebujesz specjalistycznej konsultacji dietetycznej?

SPRAWDŹ OFERTĘ!