Obudzenie świadomości

Pierwszym i najważniejszym krokiem w podjęciu zmiany nawyków żywieniowych i sposobu żywienia jest uświadomienie problemu żywieniowego z jakim się zmagasz, jego etiologia i konsekwencje zdrowotne – nazywam to diagnozą żywieniową.

Zdobycie wiedzy

Kolejnym krokiem jest poznanie sposobu na rozwiązanie tego problemu. Musisz zdobyć podstawową wiedzę w jaki sposób organizować swoje posiłki, by spełniały swoje zadanie, czyli odżywiały organizm. Warunkując tym samym jego prawidłowe funkcjonowanie na każdym poziomie – od komórki, poprzez narządy i układy. Ten etap nazywam – terapią behawioralną, w skład której wchodzi interwencją żywieniowa oraz modyfikacja stylu życia. W zależności od sytuacji zdrowotnej będzie to odpowiednio dobrana do Twoich potrzeb i możliwości dieta, aktywność fizyczna, ewentualna suplementacja czy probiotykoterapia.

Wsparcie i motywacja

Proces zmiany nawyków żywieniowych, stylu życia i przyzwyczajeń wymaga czasu.
Redukcja czy budowanie masy ciała wymaga czasu.
Nauczenie się organizacji pracy w kuchni wymaga czasu.
By przetrwać ten czas musisz mieć wsparcie i motywację.

Moim zadaniem jest nauczyć Cię wyrozumiałości względem siebie i zrozumienia, że zmiana nawyków, które utrwalane były latami nie przychodzi łatwo. Naturalnym elementem tego procesu są kryzysy. Tu nie ma drogi na skróty.

Celem samym w sobie jest nawiązanie zdrowej relacji z jedzeniem.